język | wybór strony | obecna wystawa | byłe wystawy | nowości

forum | księga gości | o galerii | o właścicielu galerii | linki | logowanie | kontakt


Nareszcie Galeria Mistrza w Warszawie

18.05.2021, 18:44
Piotr Dmochowski
Informuje wszystkich fanow Mistrza, ze mimo smierci ksiedza Nowaka, bylego dyrektora Muzeum Archidiecezji Warszawskiej, stala galeria Beksinskiego w tym miejscu powstanie. Bedzie na niej mozna ogladac 27 obrazow, w tym wiekszosc nigdy w Warszawie nie pokazywanych. 7 z nich zdjelismy ze scian naszego mieszkania.
Otwarcie galerii jest przewidziane 16 czerwca o 17ej. Adres : ul. Dziekania 1, na warszawskiej Starowce, tuz przy Katedrze. Ze wzgledu na ta przekleta zaraze z wielkim naciskiem prosze wszystkich gosci by byli na tej uroczystosci w maskach. Osoby bez masek nie beda mogly wejsc.

CHWALA WIELKIEMU WIZJONEROWI !

Piotr Dmochowski

19.05.2021, 05:56
Dawid

19.05.2021, 15:50
Kasia
Wspaniała wiadomość! Gratuluję Panie Piotrze, że po latach zmagań udało się osiągnąć cel. Ze swojej strony dziękuję za kolejny punkt na mapie Polski gdzie będzie można podziwiać obrazy Mistrza. Bardzo się cieszę, że znajdą się tam również Pańskiej "zwierzęta domowe".
Niestety nie będę mogła uczestniczyć w dniu otwarcia Galerii. Mam ogromną nadzieję, że zapis tego wydarzenia będzie można zobaczyć na Pańskiej stronie.

Serdeczne Pana pozdrawiam,
Kasia

CHWAŁA WIELKIEMU WIZJONEROWI!

26.05.2021, 10:28
Piotr Dmochowski
Droga Pani Kasiu,

Zauwazam, ze po tygodniu od dnia w ktorym to zaanonsowalem na forum, jest Pani jedyna osoba ktora wyrazila radosc z wiadomosci o otwarciu galerii Mistrza w Warszawie.

Dla porownania przypominam, ze na wiadomosci o rekordowych cenach jakie osiagaja jego obrazy na aukcjach wyrazilo swoje zywe zainteresowanie... 76 osob.

Klaniam sie pieknie

Piotr Dmochowski

29.05.2021, 14:28
Michał
Szanowny Panie Mecenasie!

Jako młodszy kolega po fachu bardzo dziękuję Panu Mecenasowi za zaangażowanie w powstanie warszawskiej galerii.
Przy najbliższej wizycie w Warszawie zamierzam ją odwiedzić.
Pierwszy raz dzieła Mistrza poznałem jeszcze jako uczeń w 2006 roku na wystawie w oliwskim Pałacu Opatów w Gdańsku, co wywarło na mnie ogromne, niezapomnienie wrażenie.
Jeszcze przed epidemią zdążyłem także zwiedzić znakomitą galerię w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie.

Z koleżeńskim pozdrowieniem i podziękowaniem
adwokat Michał

09.06.2021, 22:30
M.
Wygląda na to, że nie zaglądałem tu przez 6 lat. Dużo materiału do nadrobienia. Obrazy Mistrza coraz bliżej Gdańska, bardzo się cieszę (jeden obraz w pałacu Opatów w Oliwie to zdecydowanie za mało :). Przy najbliższej sposobności na pewno pojadę zobaczyć. Pozdrawiam i gratuluję sukcesu!

09.06.2021, 23:58
Rafał
Świetna wiadomość!

Gratuluję sukcesu.
Pozdrawiam
Rafał

13.06.2021, 18:46
Mariusz
Wspaniale, że Pana upór i zaangażowanie doprowadziły do sukcesu, gratuluję!

22.06.2021, 23:44
A. Poz.
Nie wiem czy to nowość, nie wiem czy akurat w tej rubryce ta wiadomość powinna się znaleźć. Być może ktoś już to wyszukał, ale dla zainteresowanych podaję link z przypomnieniem:

https://www.agraart.pl/sztuka-beksinskiego/

Pozdrawiam wszystkich serdecznie

Szczególnie panią Kasię z forum :)

Chwała...!

23.06.2021, 15:17
Kasia
Dzięki za pozdrowienia A. Poz. i informację o wystawie w Agra. Akurat w połowie lipca kilka dni będę w Warszawie więc szykuje się czas wypełniony twórczością Mistrza :)

Pozdrawiam serdecznie,
Kasia

CHWAŁA WIELKIEMU WIZJONEROWI!

23.06.2021, 23:32
A. Poz.
Do Kasia

Może się kiedyś spotkamy, by podziwiać najpiękniejszą sztukę.

Pozdrawiam

Chwała..!

14.09.2021, 21:08
Piotr Dmochowski
Goraco namawiam fanow Mistrza do odwiedzania galerii w Muzeum Archidiecezji Warszawskiej. O ile wystawe zbiorow sanockich w Koneserze na warszawskiej Pradze przez dwa miesiace odwiedzilo 73 tysiace gosci, kazdy placac po 35 zlotych za bilet, a kolejki liczyly (sam liczylem wiec gwarantuje) po 135 osob, jest dla mnie niezrozumialym dlaczego ilokroc wpadam do galerii Mistrza w Muzeum Archidecezji nie ma tam zywego ducha. Obrazy ktore tam sa wystawione sa najwyzszej jakosci a wejscie jest trzy razy tansze niz w Koneserze. Czyzby fanowie odczuwali zainteresowanie sztuka Beksinskiego tylko wtedy gdy sie o niej mowi w mediach?

20.09.2021, 15:21
Kamil Dawid C.
Panie Piotrze będąc na wszystkich ostatnich, warszawskich wystawach tj. Agra-Art, Koneser, Archidiecezja, podzielę się moimi spostrzeżeniami w skrócie.
Będąc na wystawie w Agra-Art jakieś dwie godziny, przewinęło się ok. 6-8 osób. Podobno więcej w weekendy.
Koneser, tutaj faktycznie kolejki. Najpierw wpuszczane osoby, które miały już bilety, następnie ci, którzy kupowali bilety na miejscu. Ogólnie spore zamieszanie zarówno przed wejściem jak i w trakcie wystawy.
W Muzeum Archidiecezji na obecnej wystawie byłem dwukrotnie. Zresztą już wspominałem na forum.
Tutaj również spędziłem po jakieś dwie godziny. Ilość przewijających się ludzi, to jakieś 5-9 osób. Były momenty kiedy byłem zupełnie sam, co sprawiło mi ogromną radość z obcowania z obrazami, a dodatkowo w tle muzyka A.Amara. Te skrzynie, świetny pomysł, można odpocząć...

Co mogę powiedzieć...Rozmawiałem z wieloma osobami i niestety o wystawie w Agra-Art i Archidiecezji mało kto wie/wiedział Panie Piotrze. Natomiast o Koneserze słyszał każdy.
Nasuwa się pytanie, gdzie przyczyna?
Możliwe, że mała reklama, miejsce ludziom nie odpowiada (Kościół i te sprawy, czego dowodem były wpisy nawet na forum), słaba informacja na portalach społecznościowych typu "fejsbuk" lub jej całkowity brak...
Może teraz wystawy trzeba robić w centrach handlowych - o zgrozo. Wstąpił do piekieł, po drodze mu było...

Na koniec moja mała analiza. Będąc pierwszy raz, mój numer biletu, to 57476, drugi 59531. Odstęp dokładnie 41 dni.
Wychodzi w tym przedziale czasowym 2055 osób. Numeracja obejmowała wystawę Rzepińskiego, którą odwiedziłem łącznie z Beksa. Numeracja z moich obserwacji jest ciągła, nawet od wystawy "BEKSIŃSKI - In hoc signo vinces", na której miałem numer biletu 36013.
To taka mała ciekawostka ode mnie, bo Pan Piotr doskonale wie ile osób (na tę chwilę), odwiedziło wystawę, która wciąż trwa...

P.S. Przepraszam, że post napisany chaotycznie.

Wyślij komentarz »


język | wybór strony | obecna wystawa | byłe wystawy | nowości

forum | księga gości | o galerii | o właścicielu galerii | linki | logowanie | webmaster | kontakt