język | wybór strony | obecna wystawa | byłe wystawy | nowości

forum | księga gości | o galerii | o właścicielu galerii | linki | logowanie | kontakt


Apokalipsa

10.08.2018, 17:38
Piotr Dmochowski
Apokalipsa ktora przeczul Beksinski, apokalipsa demograficzna, ekologiczna, klimatyczna, fiansowa, plastikowa, energetyczna, agronomiczna, surowcowa, wodna, powietrzna... juz sie zaczela.
Apeluje do mlodych gosci mojej galerii : nie robcie dzieci! Tak jak to pokazal w swoich obrazach Mistrz, ich zycie bedzie pieklem.

12.08.2018, 10:06
Flood
Panie Piotrze, chyba jakaś lekka chandra pana dopadła :) - bez nowych pokoleń pewnie byłoby jeszcze gorzej (kto na przykład będzie
"sponsorował" nasze emerytury). Pozostaje jeszcze nadzieja, że człowiek się opamięta w swoich działaniach aby sam się nie unicestwić.

A tak przy okazji, bardzo dziękuję za Pana działalność współpracy z Mistrzem i tą stronę internetową. Od jakiegoś czasu słucham po kolei Waszych rozmów i jest to prawdziwy miód dla uszu. Słychać jak wysoki intelekt jest po obu stronach i że wspaniale się uzupełnialiście. Można powiedzieć, że z czasem uzależniliście się od siebie.
Jeszcze raz bardzo dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

12.08.2018, 11:25
Piotr Dmochowski
Drogi Panie,

Obawialem sie ze na moj alarm ktos zlosliwie odpisze : « starego cos stuknelo ».
Niestety ani nie ogarnela mnia handra ani mnie nie stuknelo. Juz dwadziesica lat temu mowilem moim studentom ze « zbliza sie apokalipsa ». Dzis wiem ze juz sie zaczela i nie moge udawac ze nic sie nie stalo. Dzisiejsza mlodziez w wirze pracy i rozrywki nie ma czasu na pilna obserwacje wydarzen globalnych i nie zdaje sobie sprawy jak daleko zaszedl proces zniszczenia. Stan w jakim znajduje sie planeta i ludzkosc jest katastrofalny i zeslizguje sie w przepasc z coraz wieksza szybkoscia. Jesli poda mi Pan swoj adres mailowy to napisze Panu szerzej na jakiej podstawie twierdze ze wasze dzieci znajda sie w piekle ktore im zgotowaly poprzednie pokolenia.

13.08.2018, 00:11
Flood
Dziękuję za odpowiedź na mój wpis. Prywatny mail już do Pana wysłałem.
Pozdrawiam

13.08.2018, 18:48
A.Poznan
Zgadzam się w pełni z Panem Piotrem. Przeludnienie i zawłaszczenie zasobów naturalnych postępuje w zastraszającym tempie. Ktoś kiedyś trafnie określił, że:"Zycie jest z długie i ludzi jest za dużo". Inwestuje się miliony pieniędzy w zbrojenia, a w ekologię tylko część procenta danego PKB kraju.
Ludzie rozmnażają się na potęgę, bez podstaw i celu. Dla samego rozmnażania się, dla idei lub instynktu.

Sam akt mechanicznej prokreacji już napawa wstrętem, a co dopiero wszelkie obnażanie się przed obcymi osobami, swojej intymności na widok publiczny. Jakieś płyny, łożyska, vaginy rozciągnięte jak rękaw magika. Mnóstwo postronnych ludzi na to patrzy, a ktoś ma być potem romantyczny i spragniony? Czego mam być spragniony?

Pomijając kwestie biologiczno-egzystencjalne. Najlepiej skupiać się na tabelach w exelu, właśnie za zasadzie zysków i strat: "Kto będzie robił na nasze emerytury?". Czy tylko to się liczy? Czy materializm już osiągnął takie apogeum, że nie ma innego odnośnika? Czy kiedyś ludzie myśleli takimi kategoriami? Nie, kiedyś ludzie byli mniej obcy wobec siebie i bardziej pomocni. Nie istniały instytucje finansowe, wszyscy byli bliżej siebie i sobie na wzajem pomagali.

14.08.2018, 21:38
Flood
"Ludzie rozmnażają się na potęgę" - to jak to w końcu jest? Jest wyż czy niż demograficzny? Z tego co widzę w naszym kraju to raczej niż, ogólnie na świecie pewnie też. Co do ekologii to się zgadzam, że jest źle ale miejmy nadzieję, że zajdą zmiany na lepsze. Tak prawdę mówiąc wypada zacząć od siebie - czy sortujemy śmieci, używamy plastikowych reklamówek, jeździmy autem chociaż niejednokrotnie moglibyśmy się przejść na nogach itp.

17.08.2018, 18:03
Piotr Dmochowski
Po bardzo skromnej reakcji gosci mojej galerii na alarm jaki podnioslem w sprawie zblizajacej sie apokalipsy, widze jak mala jest w spoleczenstwie swiadomosc do czego prowadzi nieustajaca presja demograficzna na swiecie. Jest nas juz siedem i pol miliarda ludzi na kuli ziemskiej. Zuzylismy juz polowe zasobow jakimi owa ziemska kula dysponowala. Co roku okres przez ktory zyjemy na kredyt wydluza sie i dochodzi juz prawie do polrocza. Jednoczesnie zniszczona jest ekologia, gina tysiace gatunkow dzikich zwierzat, puszcze sa wycinane w zastraszajacym tempie, oceany sa zatrute setkami milionow ton plastiku, ktory ludzie wyrzucaja po jednorazowym uzytku, z kazdym rokiem podnosi sie temperatura powietrza a wraz z nia podnosi sie poziom morz i oceanow, tak iz za kilkadziesiat lat zaleja one nadbrzezne miasta, setki milionow ludzi zaczna wowczas uciekac w glab ladu wypychajac tych, ktorzy sa tam juz osiedleni od prawiekow, ziemia uprawna jest coraz bardziej zatruta chemia, lodowce w gorach topnieja a wraz z nimi stale zmniejsza sie ilosc pitnej wody ktora normalnie z nich wyplywa i tworzy rzeki, a z rzek pompowana jest do naszych mieszkan, wszedzie szaleja coraz bardziej niszczycielskie pozary lasow, coraz gwaltowniejsze huragany niszcza zabudowania, powodzie ktore niszcza infrastruktury, susze ktore trwaja czasem wiele miesiecy i rujnuja gospodarke rolna calych regionow etc. A gdyby tego zlego brakowalo to jeszcze w domenie ekonomczno finansowej czycha na cale spoleczenstwo krajow rozwinietych widmo kleski gospodarczej spowodowanej niesamowitym zadluzeniem panstw, bo tych trilionow zaciagnietych przez nie dlugow nigdy nie uda sie splacic...

Nie, to nie sa dywagacje starszego pana ktory zgubil piata klepke. To sa fakty.

Powtarzam wiec : wasze dzieci beda zyly w piekle. Oszczedzcie im egzystencji jakiej nie wolno zyczyc nawt najgorszemu wrogowi.

Piotr Dmochowski
17 sierpnia 2013

18.08.2018, 14:37
Sic
Panie Piotrze,

Perly przed wieprze... perly przed wieprze...

Wyślij komentarz »


język | wybór strony | obecna wystawa | byłe wystawy | nowości

forum | księga gości | o galerii | o właścicielu galerii | linki | logowanie | webmaster | kontakt